Spedycja Szczecin

Szukasz firmy spedycyjnej i transportowej? Dobrze trafiłeś. Jesteśmy firmą spedycyjną, działającą na rynku Szczecińskiem od wielu lat. Znajdziesz nasz pod frazą: spedycja Szczecin.

Spedycja – co warto wiedzieć

Wiele osób kojarzy zarówno spedycję, jak logistykę z transportem towaru, niemniej jednak nie zna różnic, jakie występują między obiema pojęciami i na czym właściwie polegają. Dowiedz się jaki zakres obowiązków wchodzi w skład spedycji i dlaczego warto zaufać naszej firmie.

CZYM RÓŻNI SIĘ LOGISTYKA I SPEDYCJA?

Logistyka, spedycja i transport…. Większości z nas wydaję się, że pojęcia te są synonimami, a w najlepszym wypadku różnią się niewiele. Tak naprawdę są to jednak zupełnie różne pojęcia, choć ze sobą mocno powiązane.

LOGISTYKA

Logistyka zajmuje się planowaniem tego, jak przepływa towar i dba o to, by sprawnie tym przepływem zarządzać. Osoba zajmująca się logistyką musi mieć wiedzę z zakresu technologii transportowych i przeładunkowych, planowania i projektowania procesów logistycznych. Niezbędne są również umiejętności zarządzania i organizacji. Wymagana jest również specjalistyczna wiedza marketingowa, ekonomiczna i informatyczna oraz podstawy prawa.

Ogólnie mówiąc, logistyka zajmuje się procesami przemieszczania różnorodnych materiałów, ludzi lub dóbr z punktu początkowego do punktu docelowego. W skład tych procesów wchodzi między innymi planowanieprojektowaniewdrażanierealizacja, a w późniejszych etapach kontrola i nadzór procesu transportu.

SPEDYCJA Szczecin

Spedycja natomiast to działalność, która polega na organizowaniu przewozu towarów. Spedycja sama w sobie wchodzi w skład logistyki, jednak zajmuje się węższym zakresem działań, przede wszystkim przemieszczaniem dóbr i towarów w zakresie obowiązującego prawa i działalności gospodarczej. Osoba odpowiedzialna za spedycję musi być specjalistą w dziedzinie transportu i mieć duże doświadczenie w przewożeniu towarów.

W zakres działań spedytora wchodzą między innymi taki czynności jak przyjmowanie zleceń na przewóz dóbr, zawieranie umów z klientami, kompletowanie potrzebnych do przewozu dokumentów, zorganizowanie środka transportu, którym przewożony będzie towar i ostatecznie nadanie przesyłki.

Niezawodna firma spedycyjna

Działamy na rynku spedycji od 1999 roku jako firma transportowa i spedycja. Obsługujemy klientów ze Szczecina oraz całego kraju. Są to zarówno osoby fizyczne jak i firmy szukające profesjonalnej spedycji po Polsce. W ramach naszej oferty gwarantujemy:

  • Dużą ilość pojazdów w kilku miejscach na raz i w krótkim czasie.
  • Koszt spedycji dopasowany do wielkości transportowanego ładunku.
  • Transport całopojazdowy.
  • Sprawdzone informacje o lokalizacji transportowanego ładunku.
  • Transport przesyłek paletowych,.
  • Transport dłużyc do 6M
  • Transport paczek o różnych rozmiarach.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną naszą ofertą. Mowa tu o transport towarów, logistyczna Szczecin, Magazynowanie towarów.

Usługi spedycyjne Szczecin

PEX SZCZECIN jest dynamicznie rozwijającą się firmą na rynku Transport Spedycja Logistyka. Dzięki naszej wykwalifikowanej kadrze pracowników potrafimy sprostać najtrudniejszym wymaganiom klienta. Świadczy usługi transportowe od ponad 20 lat. Przez ten czas zdobyliśmy bardzo duże doświadczenie w takim zakresie jak krajowy transportmagazynowanie towaru, spedycja, logistyka.

Zapraszamy do kontaktu.